Máte dotaz? Pište na info@deeper-sonar.cz  Podpora: podpora@deeper-sonar.cz Servis: servis@deeper-sonar.cz      Pro SK:  

Jak číst data displejem aplikace (Deeper START)

Když budete znát význam vizuálních prvků displeje aplikace Deeper, poznáte základy interpretace dat, takže budete velmi rychle schopni vyhledat ryby a také je chytat – vaše rybářská dobrodružství získají nový rozměr.


Velikost ryb

Sonar Deeper START zobrazuje ikony ryb ve třech velikostech. Sonar interpretuje získaná data a pokouší se určit, zda se jedná o rybu. Vyhodnocení záleží na různých faktorech, jako je například velikost objektu a síla vrácené ozvěny sonaru. Pamatujte si však, že správná interpretace dat bohužel není 100% přesná ani u těch nejpokročilejších zařízení. Několik menších ryb, které plavou blízko sebe, může být označeno jako jedna velká ryba nebo některé podvodní objekty nebo vegetace se mohou někdy jevit jako ryby.

obrázek

Hloubka výskytu ryb

Sonar Deeper START zobrazuje na různých místech na displeji ikony ryb, které představují polohu ryb ve vodním sloupci. Když budete schopni určit, zda je ryba blízko hladiny nebo zda se pohybuje u dna, budete moci zvolit nejvhodnější návnadu pro chycení dané ryby. V případě ryb blízko hladiny můžete použít metodu zig rig nebo mělce potápivý crankbait. Když jsou ryby u dna, použijte bottom bait rig nebo crankbait pro hluboké zanoření.

Ať už zvolíte jakoukoli návnadu, můžete si být jisti, že se díky sonaru Deeper START vyhnete začátečnické chybě – chytání pod rybami.

Hloubku výskytu ryb lze změřit dvěma způsoby: od hladiny k rybě nebo ode dna k rybě. Pomocí možnosti „Settings“ (Nastavení) můžete zvolit způsob, který je pro vás nejvhodnější.

obrázek

Alarm pro výskyt ryb

Funkce Alarm pro výskyt ryb zapne zvuková upozornění, která se přehrají, když sonar Deeper najde rybu. S funkcí Alarm pro výskyt ryb si můžete být jisti, že nepromeškáte rybu, i když se nedíváte na obrazovku.

obrázek

Struktura dna

Vyhledávače ryb jsou ideálním nástrojem pro zjišťování hloubky, zobrazení obrysu dna a vyhledávání různých míst pod vodou. Tyto informace mohou být někdy cennější než zjištěná přítomnost ryby.

obrázek

Vegetace a plevel

Vegetaci a plevel můžete chtít vyhledat jako možná místa k nahození (chytání predátorů) nebo jako místa, kterým se chcete vyhnout (chytání na feeder). Zjištěním vegetace můžete najít místa s vodními rostlinami a určit místa, kde se ukrývají nebo kde loví predátoři.

obrázek

Prohlubně

Prohlubně jsou místa, která si zaslouží extra pozornost, obzvláště pak ta strmá. Čím jsou větší a výraznější, tím lépe. Prohlubně jsou u ryb oblíbené, protože jim umožňují přístup ke snadno dostupným zdrojům potravy, jsou však v blízkosti hlubší vody, která poskytuje ochranu.

obrázek

Body

Body jsou pozvolnější než prohlubně, ale rozpoznáte je stejně snadno. Abyste mohli přesně zjistit strmost svahu, je potřeba při navíjení udržovat stabilní rychlost.

obrázek

Další články a návody